Details
Living the moment with joy. Contemporary lighting for today's life 'Massive' Nobilis Contemporary is a range of spot lights with elegant silhouettes and high quality light that matches today’s tastes, trends and lifestyles.
Additional Information
| Product ID | MSV-55123/17/10 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5412253843917 |
| Brand | Massive |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 50W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | GU10 |
| Recommended Lamp | LED/CFL/Halogen |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 230mm |
| Width (mm) | 230mm |
| Height (mm) | 105mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Nickel |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.50kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 1.3kg |
Nobilis 3 Light Spotlight GU10, Matt Chrome
PRODUCT ID# : MSV-55123/17/10
/ images
