Details
Light up your wonder land. Pick up this cheerful Philips myKidsRoom Boletu table lamp. Taking the form of a Mushroom with white spots, it adds a sense of fun to any kids room. Child-safe and coolto-touch LED ensures that your child can operate it easily.
Additional Information
| Product ID | MSV-43274/35/16 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8718291476429 |
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| Shade Colour | Blue |
| Max Wattage Lamp (W) | 3W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 195mm |
| Width (mm) | 195mm |
| Height (mm) | 208mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Blue |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.669kg |
| Total Power Consumption (W) | 26W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.540kg |
Kico Boletu Single Kids 1 Light Blue E27 Table Lamp
PRODUCT ID# : MSV-43274/35/16
/ images
