Details
Light up your wonder land. Like the Mushroom, let your child's creativy sprout! The Philips myKidsRoom Boletu pendant not only inspires but also adds a sense of fun to their rooms. Energy saving and lasting functionality, you will be happy too.
Additional Information
| Product ID | MSV-41017/35/16 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8718291468356 |
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Shade Colour | Blue |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED (GLS A60, Globe G80, Globe G95) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 300mm |
| Maximum Drop (mm) | 1500mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 196mm |
| Width (mm) | 196mm |
| Height (mm) | 1500mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Blue |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.840kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 1.3kg |
Boletu 1 Light E27 Blue Single Adjustable Pendant Light
PRODUCT ID# : MSV-41017/35/16
/ images
