Details
Decorate your home with light. Take delight in the warm, even light from the Philips myLiving Moy pendant in white. Like hanging flowers, the elegant fabric shades shine down with diffused light, creating a serene ambience you can own.
Additional Information
| Product ID | MSV-40568/93/16 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8718291468820 |
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Shade Colour | White |
| Max Wattage Lamp (W) | 42W |
| No: of Lamp | 5 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | Halogen |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 652mm |
| Maximum Drop (mm) | 1500mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 627mm |
| Width (mm) | 652mm |
| Height (mm) | 1500mm |
| Diameter (mm) | 652mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Anthracite |
| Carton Gross Weight (kg) | 3.400kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 1.430kg |
Moy 5 Light E14 Anthracit Adjustable Ceiling Pendant Ligh With White Shades
PRODUCT ID# : MSV-40568/93/16
/ images
