Details
Decorate your home with light. Socialize under the light of 'Massive' Fresnel LED gorgeous wall light. It uses high quality clear glass and durable aluminium for a stylish look. The bright, sparkling warm white light turns instantly on
Additional Information
| Product ID | MSV-37957/48/10 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5413987094170 |
| Brand | Massive |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 7.5W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 250mm |
| Width (mm) | 72mm |
| Height (mm) | 83mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Aluminium |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.890kg |
| Total Power Consumption (W) | 7.5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.690kg |
Fresenel 1 Light 7.5W Aluminium Integrated LED Wall Light With Glass Shades
PRODUCT ID# : MSV-37957/48/10
/ images
