Details
Decorate your home with light. Fitted with three Philips bulbs, this myLiving Bere wall light is a trio of opal glass spheres mounted on a brushed aluminium bar that shines bright with diffused, warm white light. Create the desired ambience for dinner with friends.
Additional Information
| Product ID | MSV-37515/48/16 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8718291472605 |
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Opal |
| Max Wattage Lamp (W) | 42W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED (Capsule G9) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 564mm |
| Width (mm) | 110mm |
| Height (mm) | 136mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Nickel |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.184kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 1.220kg |
Bere 3 Light G9 Aluminum Flush Ceiling Light With Opal Globe Shades
PRODUCT ID# : MSV-37515/48/16
/ images
