Details
Monti 6 Light G9 Polished Chrome Adjustable Linear Bar Pendant With Clear Glass Shades
Additional Information
| Product ID | MSV-37425/11/13 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5413987043086 |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 6 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED (Capsule G9) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Drop (mm) | 400mm |
| Maximum Drop (mm) | 1400mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 753mm |
| Width (mm) | 345mm |
| Height (mm) | 1400mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 8.258kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 3.3kg |
Monti 6 Light G9 Polished Chrome Adjustable Linear Bar Pendant With Clear Glass Shades
PRODUCT ID# : MSV-37425/11/13
/ images
