Details
Think Ledino, think design. This Philips Novum wall light is one to catch the eye and win the heart. Its intriguing folded design of premium metal holds a glowing volume of atmospheric LED light.
Additional Information
| Product ID | MSV-36052/31/16 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8718291454465 |
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Toggle Switch |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 4.5W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 153mm |
| Width (mm) | 107mm |
| Height (mm) | 155mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.350kg |
| Total Power Consumption (W) | 42W |
| Item Nett Weight (kg) | 1.260kg |
Novum 1 Light White 4.5W Integrated LED Wall Light With Built in Toggle Switch
PRODUCT ID# : MSV-36052/31/16
/ images
