Details
Saving in style. From simple wall lights for orientation lighting to wall washers and eyecatching architectural showpieces, Ecomoods has something for every area of your home, with a range of smart, contemporary designs.
Additional Information
| Product ID | MSV-34615/17/16 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8727900690071 |
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 11W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | G23 |
| Recommended Lamp | CFL |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 300mm |
| Width (mm) | 159mm |
| Height (mm) | 49mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.64kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 1.535kg |
Cromo 1 Light G23, 11W Low Energy Satin Chrome Wall light
PRODUCT ID# : MSV-34615/17/16
/ images
