Details
"Decorate your home with light
Philips myLiving Rosary wall light fills your home with soothing warm light. The white
shade is made out of high quality glass with a geometric pattern. On top of that the light
is proven to be energy-efficient and long-lasting."
Additional Information
| Product ID | MSV-33284/31/16 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8718291469803 |
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Frosted |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED (GLS A60) |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 300mm |
| Width (mm) | 112mm |
| Height (mm) | 125mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.520kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.990kg |
Rosary 1 Light E27 White Wall Light With Forsted Glass Shade
PRODUCT ID# : MSV-33284/31/16
/ images
