Details
Decorate your home with light. The Massive Nicole wall light distributes a nice white light both up and down your wall.
Additional Information
| Product ID | MSV-33065/11/10 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5412253849636 |
| Brand | Massive |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 80W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | RX7s |
| Recommended Lamp | Halogen |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 165mm |
| Width (mm) | 105mm |
| Height (mm) | 100mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.10kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.458kg |
Nicole Wall Uplighter, 1 Light R7S Chrome/Glass
PRODUCT ID# : MSV-33065/11/10
/ images
