Details
Introducing the InStyle IP44 Ceiling Lamp, a luxurious and sophisticated lighting solution that perfectly balances aesthetics and functionality. This stunning ceiling lamp features a 1 Light GR10Q configuration with an elegant chrome finish and a high-quality glass shade. Designed to elevate your interior spaces, the InStyle IP44 Ceiling Lamp is an ideal choice for those seeking a stylish and efficient lighting solution for their home or office.
Additional Information
| Product ID | MSV-32210/11/16 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8717943750153 |
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | No |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Frosted |
| Max Wattage Lamp (W) | 16W |
| No: of Lamp | 1 |
| Recommended Lamp | CFL |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 234mm |
| Width (mm) | 234mm |
| Height (mm) | 125mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.203kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 1.557kg |
InStyle IP44 Ceiling Lamp, 1 Light GR10Q Chrome/Glass
PRODUCT ID# : MSV-32210/11/16
/ images
