Details
This Philips myLiving Bluebay ceiling light is made out of high quality glass and is finished off with a playful pattern. It casts out a uniform, diffused light to fill the room. Save more energy than conventional lights.
Additional Information
| Product ID | MSV-30488/69/16 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8718291455929 |
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Frosted |
| Max Wattage Lamp (W) | 15W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED/CFL/Halogen |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 307mm |
| Width (mm) | 307mm |
| Height (mm) | 118mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.200kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.740kg |
Bluebay Ceiling Lamp, 1 Light E27 White/Glass
PRODUCT ID# : MSV-30488/69/16
/ images
