Details
Enjoy a beautiful garden
with light
The cylindrical Philips myGarden wall light with brushed stainless steel look adds the
perfect touch to your outdoors. It projects dramatic high-quality light effects onto a wall
from its up-and-down windows.
Designed for your garden
• IP44 - weather proof
Sustainable light solutions
• High quality LED light
• Energy saving
• Warm white light
• Long operating life up to 15 years
Additional Information
| Product ID | MSV-17301/47/16 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8718291529354 |
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | No |
| Shade Colour | Frosted |
| Max Wattage Lamp (W) | 3W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 122mm |
| Width (mm) | 88mm |
| Height (mm) | 130mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Aluminium |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.306kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.218kg |
Parrot 2 Light Stainless Steel 3W Integrated LED Outdoor IP44 Wall Light
PRODUCT ID# : MSV-17301/47/16
/ images
