Details
Enjoy a beautiful garden. A captivating design with a beautiful light effect. This elegant Philips myGarden wall light in stainless steel is the perfect addition to your entrance or garden. Make a contemporary statement with energy saving outdoor lighting.
Additional Information
| Product ID | MSV-17218/47/16 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8718291443421 |
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Shade Colour | Frosted |
| Max Wattage Lamp (W) | 23W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED (GLS A60) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 413mm |
| Width (mm) | 97mm |
| Height (mm) | 192mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Stainless Steel |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.160kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.745kg |
Gale1 Light E27 Stainless Steel IP44 Outdoor Wall Light
PRODUCT ID# : MSV-17218/47/16
/ images
