Details
Izmir is an IP67 Square Recessed ground Lights. Izmir combines a Stainless Steel finish and a glass diffuser to give a light a more modern effect. This fixture takes 1 x E27 maximum 20w lamp.
Additional Information
| Product ID | MSV-17125/47/10 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5412253963127 |
| Brand | Massive |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | No |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 175mm |
| Width (mm) | 175mm |
| Height (mm) | 324mm (Recessed Depth) |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Stainless Steel |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.64kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 1.287kg |
Izmir Outdoor 1 Light Recessed Ground Light IP44 Exterior Stainless Steel/Transparent Diffuser
PRODUCT ID# : MSV-17125/47/10
/ images
