Details
Pots is an IP67 Set of 3 Recessed ground Lights. Pots combines a Stainless Steel finish and a transparent diffuser to give a light a more modern effect. This fixture takes 3 x 2.4w Integrated LED lamps.
Additional Information
| Product ID | MSV-16813/47/16 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8717943747054 |
| Brand | Philips |
| IP Rating | IP67 |
| Dimmable | No |
| Shade Colour | Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 2W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 85mm |
| Width (mm) | 85mm |
| Height (mm) | 85mm |
| Diameter (mm) | 65mm (cut-out) |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Stainless Steel |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.778kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 2.125kg |
Pots Outdoor 3 Set Cirular Recessed Ground Light 3 Light Integrated LED IP67 Exterior Stainless Steel/Transparent Diffuser
PRODUCT ID# : MSV-16813/47/16
/ images
