Details
Poznan is an IP44 wall light. Poznant combines a Aluminium Anthracite finish and a frosted synthetic to give the light a more modern effect. This fixture takes 1 x E27 maximum 23w lamp.
Additional Information
| Product ID | MSV-16280/93/10 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5413987070488 |
| Brand | Massive |
| IP Rating | IP44 |
| Dimmable | No |
| Shade Colour | Frosted |
| Max Wattage Lamp (W) | 23W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED/CFL |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Minimum Drop (mm) | 260mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 260mm |
| Height (mm) | 103mm |
| Projection (mm) | 260mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Aluminium |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.34kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 1.08kg |
Poznan Wall Lamp 1 Light E27 IP44 Exterior Anthracite Aluminium/Synthetic
PRODUCT ID# : MSV-16280/93/10
/ images
