Details
It is the best balance of functionality, value and design; the most simple and direct replacement for almost all applications in residential and commercial lighting.
Additional Information
| Product ID | LX-731950353 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8727809503533 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| Colour Temperature | 2700K Warm White |
| Lumens | 240lm |
| Lamp Socket | E27 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 129mm |
| Diameter (mm) | 95mm |
| Energy Class | A |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Opal White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.125kg |
| Total Power Consumption (W) | 3.5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.125kg |
High Power SMD LED Globe 95mm E27 3.5W 240lm Warm White 2700K
PRODUCT ID# : LX-731950353
/ images
