Details
Value LED is functional and affordable, low cost without sacrificing product reliabilty, it matches the general illumination requirement of a household.
Additional Information
| Product ID | LX-729530011 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8747295300119 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 15000hrs |
| Colour Temperature | 6400K Daylight White |
| Lumens | 800lm |
| Lamp Socket | G13 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 600mm |
| Height (mm) | 600mm |
| Diameter (mm) | 26mm |
| Energy Class | A |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Opal White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.16kg |
| Total Power Consumption (W) | 11W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.16kg |
Value LED T8 G13 0.6m 11W White 6400K 800lm
PRODUCT ID# : LX-729530011
/ images

