Details
It is the best balance of functionality, value and design; the most simple and direct replacement for almost all applications in residential and commercial lighting.
Additional Information
| Product ID | LX-727205133 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8737272051332 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| Beam Angle | 60 |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
| Lumens | 410lm |
| Lamp Socket | GU10 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 56mm |
| Diameter (mm) | 50mm |
| Energy Class | A |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.065kg |
| Total Power Consumption (W) | 6.5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.065kg |
MegaLED GU10 230V 6.5W Warm White 3000K 60° 410lm (White)
PRODUCT ID# : LX-727205133
/ images

