Details
It is the best balance of functionality, value and design; the most simple and direct replacement for almost all applications in residential and commercial lighting.
Additional Information
| Product ID | LX-713132042 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8797131320429 |
| Brand | Luxram |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| Beam Angle | 36 |
| Colour Temperature | 4000K Cool White |
| Lumens | 450lm |
| Lamp Socket | GU10 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 55mm |
| Diameter (mm) | 50mm |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | Silver |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.0312kg |
| Total Power Consumption (W) | 5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.0224kg |
HE Duramax LED GU10 5W Natural White 4000K, SCOB 36° 450lm, 3yrs Warranty
PRODUCT ID# : LX-713132042
/ images
