Details
It is the best balance of functionality, value and design; the most simple and direct replacement for almost all applications in residential and commercial lighting.
Additional Information
| Product ID | LX-702130043 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8787021300433 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 15000hrs |
| Beam Angle | 36 |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
| Lumens | 450lm |
| Lamp Socket | GU10 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 55mm |
| Diameter (mm) | 50mm |
| Energy Class | B |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Colour Finish 2 | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.06468kg |
| Total Power Consumption (W) | 6W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.0588kg |
NF Value LED GU10 6W Warm White 3000K SCOB 36°, 450lm, 3yrs Warranty
PRODUCT ID# : LX-702130043
/ images

