Details
Luxram extra mini series energy saving lamps are equal or even smaller size than incandescent lamps, which can be used as direct replacements.
Additional Information
| Product ID | LX-578827152 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8712834911521 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 10000hrs |
| Colour Temperature | 4000K Cool White |
| Lamp Socket | E27 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 131mm |
| Diameter (mm) | 39mm |
| Energy Class | A |
| Warranty | 8yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Opal White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.08kg |
| Total Power Consumption (W) | 15W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.08kg |
Extra Mini Supreme 3U E27 15W Natural White 4000K Compact Fluorescent
PRODUCT ID# : LX-578827152
/ images
