Details
The wide range of Luxram compact fluorescent lamps are designed to replace traditional incandescent and halogen lamps. Besides the particular attention to the environment friendly production process, the state-of-the-art technology enables Luxram lamps to have stable performance in multiple applications.
Additional Information
| Product ID | LX-554827153 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8712835171535 |
| Brand | Luxram |
| Designer | Luxram Design Team |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 10000hrs |
| Colour Temperature | 6400K Daylight White |
| Lumens | 825lm |
| Lamp Socket | E27 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 112mm |
| Diameter (mm) | 48mm |
| Energy Class | A |
| Warranty | 8yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.08kg |
| Total Power Consumption (W) | 15W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.08kg |
Extra Mini Supreme Spiral E27 15W 6400K Compact Fluorescent
PRODUCT ID# : LX-554827153
/ images
