Details
X2 Ecovision ultra-thin LED panel combines advanced engineering with a competitive edge, it is giving the best balance of high output illumination whilst creating a smooth atmosphere. All-in-one box kit includes the luminaire and an external plug-in driver with cable. Various sizes and accessories are available for greater flexibility in providing the perfect lighting solution.
Additional Information
| Product ID | LX-2354310010 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8050072354312 |
| Brand | Techtouch |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| Beam Angle | 120 |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
| Lumens | 4300lm |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 595mm |
| Width (mm) | 595mm |
| Height (mm) | 10mm |
| Cut Out (mm) | 580x580mm |
| Energy Class | A |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.53kg |
| Total Power Consumption (W) | 48W |
| Item Nett Weight (kg) | 2.3kg |
Panel X2 Ecovision LED 600 x 600mm 48W Warmwhite 3000K, White Finish, Inc. Driver, 2yrs Warranty
PRODUCT ID# : LX-2354310010
/ images
