Details
The Linesta Flat is an ultra-light weight sleek linear fixture with endless applications. High lumen output makes the range suitable for general illumination as well as accent or functional lighting. With a built in driver and available in 3 lengths it is an effective solution provider.
Additional Information
| Product ID | LX-2220220010 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8150012220223 |
| Brand | Techtouch |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 15000hrs |
| Beam Angle | 130 |
| Colour Temperature | 4000K Cool White |
| Max Wattage Lamp (W) | 45W |
| Lumens | 3600lm |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 1500mm |
| Width (mm) | 70mm |
| Height (mm) | 25mm |
| Energy Class | A |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Colour Finish 2 | Opal White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.385kg |
| Total Power Consumption (W) | 45W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.35kg |
Linesta Flat Ecovision, 1.5m, 45W LED, Cool White, 4000K, 3600lm, 130°, Inc. Driver, 2yrs Warranty, IP20 Item Is Collection Only,
PRODUCT ID# : LX-2220220010
/ images
