Details
Value LED is functional and affordable, low cost without sacrificing product reliabilty, it matches the general illumination requirement of a household.
Additional Information
| Product ID | LX-1910032 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8787019100328 |
| Brand | Luxram |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 15000hrs |
| Beam Angle | 360 |
| Material | Glass |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
| Lumens | 470lm |
| Lamp Socket | E14 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 100mm |
| Diameter (mm) | 37mm |
| Energy Class | A+ |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Colour Finish 2 | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.045kg |
| Total Power Consumption (W) | 5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.035kg |
Duo-pack Candle E14 5W 470lm 3000K Warm White 3yrs Warranty
PRODUCT ID# : LX-1910032
/ images
