Details
Modern technology meets classical styling, featuring a classic heritage design. This gorgeous range of LED light bulbs retains the traditional aesthetic of Edisons early design, delivering beautiful, decorative warm-white light while saving around 90% on energy costs.
Additional Information
| Product ID | LX-1411441 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 8787014114412 |
| Brand | Luxram |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 25000hrs |
| Beam Angle | 360 |
| Material | Glass |
| Colour Temperature | 2200K Extra Warm White |
| Lumens | 250lm |
| Lamp Socket | E27 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 143mm |
| Diameter (mm) | 64mm |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Amber |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.06kg |
| Total Power Consumption (W) | 2W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.0418kg |
Classic Vintage LED Rustica Tradition Tip ST64 E27 2W 2200K Warm White, 250lm, Amber Glass, 3yrs Warranty
PRODUCT ID# : LX-1411441
/ images

