Details
Alba is an effortlessly stylish collection of single pendants. The sleek cone or dome shape glass used as a shade around the E27 lamp holders, is decorated with a single band of metal in the same colour finish as the framework for a cohesive character. The aged brass finish is paired with a clear glass and the matt black with smoke plated for a more modern option. These pendants are attractive as a lone feature or could be used in the same area for a grander display.
Additional Information
| Product ID | LVG84622 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5056037205722 |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Clear |
| APP Control | No |
| Height (mm) | 280mm |
| Diameter (mm) | 150mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Clear |
| Item Nett Weight (kg) | 0.8kg |
Alba Replacement Clear 15cm Dome Glass For LV84622
PRODUCT ID# : LVG84622
/ images
