Details
Peninaro's unique shapes project a modern ambience which is partnered with traditional colour finishes to create a more contemporary collection. Now available as a single one light flush fitting, one light pendant or three light bar pendant with a choice of optional shades in different shapes to shade the light emitted from the E27 lampholders. The distinctive inimitability of this design produces a prominent feature in its given space.
Additional Information
| Product ID | LVG71602 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5056037205623 |
| Brand | LuceVita |
| APP Control | No |
| Height (mm) | 3mm |
| Diameter (mm) | 310mm |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Frosted White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.95kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.4kg |
Peninaro Replacement Frosted Glass For Peninaro Metal Shade
PRODUCT ID# : LVG71602
/ images
