Details
The Odiocome shades draw their inspiration from the movement and flow of chain mail. The flexible round forms can't be adjusted to create a design of your choosing. The two sizes and colour options including matt black and rose gold allow for an even greater degree of applications.
Additional Information
| Product ID | LV82683 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5056004282831 |
| IP Rating | IP20 |
| Shade Colour | Matt Black |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED (Candle C35, GLS A60, Globe G80, Globe G95, Tubular T185) |
| Protection Class | Non-Electric |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | Non-Electric |
| Height (mm) | 225mm |
| Diameter (mm) | 370mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Matt Black |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.77kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.67kg |
Odiocome 37cm 40cm Non-Electric Matt Black Adjustable & Flexible Shade
PRODUCT ID# : LV82683
/ images

