Details
Due to popular demand we have added a range of drive over Above Ground (NO DIGGING REQUIRED) lights all with an IP67 rating, Antipasti,. These round plates in an anthracite finish are available in a 1, 2 or 4 light version, the dark finish successfully disguises any dirt from the outdoor environment while the integral LEDs provide a longevity of use.
Additional Information
| Product ID | LV78624 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5056037272939 |
| Brand | LuceVita |
| IP Rating | IP67 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 20000hrs |
| Beam Angle | 120 |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 6W |
| Lumens | 236lm |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 100-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 45mm |
| Diameter (mm) | 200mm |
| Energy Class | G |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Anthracite |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.73kg |
| Total Power Consumption (W) | 6W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.68kg |
Antipasti Above Ground (NO DIGGING REQUIRED) Driveover 2 Light, 2 x 6W LED, 3000K, 236lm, IP67, IK10, Anthracite, 3yrs Warranty
PRODUCT ID# : LV78624
/ images

