Details
Introducing the Goccia outdoor collection, showcasing IP65 wall lamps available in anthracite or cacao finishes, paired with a selection of unique patterned shades for a touch of exclusivity in your outdoor setting. Tailored to fit various dimensions, these lamps feature integrated up and downwards 6.5W LEDs emitting a warm 3000K glow, perfect for creating a cozy ambiance in your outdoor area.
Additional Information
| Product ID | LV50648DB |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5055487495707 |
| IP Rating | IP65 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 30000hrs |
| Beam Angle | 240 |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 13W |
| Lumens | 900lm |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Width (mm) | 160mm |
| Height (mm) | 180mm |
| Projection (mm) | 60mm |
| Energy Class | G |
| Warranty | 3yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Cacao |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.930kg |
| Total Power Consumption (W) | 13W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.740kg |
Goccia Wall Lamp With 160 x 180mm Flat Shade, 2 x 6.5W LED, 3000K, 900lm, IP65, Cacao, 3yrs Warranty
PRODUCT ID# : LV50648DB
/ images
