Details
A gorgeous set of pendants with a matching wall light. This collection brings together the use of both a contemporary wrinkled shade and stunning crystal octagon chains. A simple pendant concept has been taken and given a touch of luxury. Suitable for low ceilings, this range can best be described as nothing more than versatile with all fixtures available with a Black or White shade.
Additional Information
| Product ID | IL-ILS30272/BL |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5055487415507 |
| Brand | Diyas |
| Designer | Registered Design by Cassia Twigue |
| Shade Colour | Black |
| Max Wattage Lamp (W) | Refer To Fitting |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Height (mm) | 130mm |
| Diameter (mm) | 400mm |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Black |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.44kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.21kg |
Nerissa Black Wrinkle Fabric Shade For IL30272, 400mmx130mm
PRODUCT ID# : IL-ILS30272/BL
/ images
