Details
Very high quality pleated fabric shades available in 3 different colours and 5 different sizes. All shades are available in a square or round and are supplied with a reducer ring, making them suitable for a variety of lamp holders.
Additional Information
| Product ID | IL-ILS20221 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5055487407601 |
| Brand | Diyas |
| Designer | Diyas Design Team |
| IP Rating | IP20 |
| Shade Colour | Black |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED (Golf Ball) |
| Protection Class | Non-Electric |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Length (mm) | 100/200mm |
| Width (mm) | 100/200mm |
| Height (mm) | 156mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Black |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.29kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.26kg |
Leela Square Pleated Fabric Shade Black 100/200mm x 156mm
PRODUCT ID# : IL-ILS20221
/ images

