Details
This is a traditional design fabric shade available in 4 different colours to help compliment many different types of décor. Shades are fabric lined to create a shade of the highest quality. This shade simply clips on to a candle or golf ball lamp.
Another collection of Quality products from Diyas.
Another collection of Quality products from Diyas.
Additional Information
| Product ID | IL-ILS10614 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5055487408875 |
| Brand | Diyas |
| Designer | Diyas Design Team |
| IP Rating | IP20 |
| Shade Colour | Silver |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED (Golf Ball) |
| Protection Class | Non-Electric |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Height (mm) | 120mm |
| Diameter (mm) | 70/130mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Silver |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.11kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.1kg |
Onida Clip-On Fabric Shade Silver 70/130mm x 120mm
PRODUCT ID# : IL-ILS10614
/ images

