Details
Mantra's high quality lighting with outstanding designs already has a prominent presence in the lighting market. In order to offer even more lighting solutions they have now released a selection of lamps compatible for a variety of applications. Staying with its distinctive identity, Mantra's lamp collection sets the true value by the combination of outstanding performance, reliable quality, innovative design and functionality.
Additional Information
| Product ID | IL-IL91005 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5055487426381 |
| Brand | Diyas |
| Designer | Diyas Design Team |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 15000hrs |
| Beam Angle | 36 |
| Material | Glass |
| Colour Temperature | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 3W |
| Lumens | 180lm |
| Lamp Socket | GU11 |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 46mm |
| Diameter (mm) | 35mm |
| Energy Class | A+ |
| Warranty | 2yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Colour Finish 2 | Clear |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.04kg |
| Total Power Consumption (W) | 3W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.035kg |
Value LED 3W 35mm LED GU10 Lamp
PRODUCT ID# : IL-IL91005
/ images

