Details
As lighting experts Diyas offer an extensive range of accessories in order to make their lighting perfect for your home. A range of services are available, if you need a fitting modifying simply ask and they will always try to accommodate if possible.
Additional Information
| Product ID | IL-IL90001 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5055487406321 |
| Brand | Diyas |
| Designer | Diyas Design Team |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Protection Class | Non-Electric |
| APP Control | No |
| Height (mm) | 80mm |
| Diameter (mm) | 135mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Colour Finish 2 | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.2kg |
| Item Nett Weight (kg) | 0.18kg |
Ceiling Plate 13.5cm And Bracket Polished Chrome. (Max Load Rating 15kg Depending On Suitable Fixing)
PRODUCT ID# : IL-IL90001
/ images
