Details
A simple yet elegant form has provided the Lirio collection with a versatile use in any location. Both the colour finishes are supplied with a glass display cylinder to enable an addition for all tastes to suit, be it a simple candle holder or a stunning decorative creation of varying styles.
Additional Information
| Product ID | IL-IL70792 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5055487416658 |
| Brand | Diyas Home |
| Designer | Registered Design by Cassia Twigue |
| Material | Glass |
| APP Control | No |
| Width (mm) | 140mm |
| Height (mm) | 1080mm |
| Projection (mm) | 150mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Black |
| Carton Gross Weight (kg) | 3.4kg |
| Item Nett Weight (kg) | 2.8kg |
(DH) Lirio Wall Lamp Mounted Candle Holder 107cm Black/Clear Glass
PRODUCT ID# : IL-IL70792
/ images

