Details
A full collection has been created to produce an item for any location. Available for display on walls, tables or floors this creative design has many uses. A central glass container enables many uses with primarily candle holders in mind but also allowing a more ornate table decoration with endless options. All of this range is available in either a White or a Black finish.
Additional Information
| Product ID | IL-IL70785 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5055487416450 |
| Brand | Diyas Home |
| Designer | Registered Design by Cassia Twigue |
| Material | Glass |
| APP Control | No |
| Length (mm) | 200mm |
| Width (mm) | 220mm |
| Height (mm) | 1020mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 4.4kg |
| Item Nett Weight (kg) | 3.4kg |
(DH) Oriana Wall Lamp Mounted Candle Holder 102Cm White/Clear Glass
PRODUCT ID# : IL-IL70785
/ images

