Details
A gorgeous set of pendants with a matching wall light. This collection brings together the use of both a contemporary wrinkled shade and stunning crystal octagon chains. A simple pendant concept has been taken and given a touch of luxury. Suitable for low ceilings, this range can best be described as nothing more than versatile with all fixtures available with a Black or White shade.
Additional Information
| Product ID | IL-IL70753 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5055487416221 |
| Brand | Diyas Home |
| Designer | Registered Design by Cassia Twigue |
| Material | Glass |
| APP Control | No |
| Length (mm) | 250mm |
| Width (mm) | 150mm |
| Height (mm) | 1090mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 6.2kg |
| Item Nett Weight (kg) | 5.2kg |
(DH) Nerissa Candle Holder 109cm White/Clear Glass
PRODUCT ID# : IL-IL70753
/ images

