Details
A series of metal rings are connected in a way to create a simply stunning design. A staircase effect is a beautiful way to take the eye whilst allowing the top of the piece to locate a platform for the use as a candle holder. This collection comes in three colours of White, Black or Polished Chrome and three size options to create a wonderful range with a very unique style and feel.
Additional Information
| Product ID | IL-IL70739 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5055487416108 |
| Brand | Diyas Home |
| Designer | Registered Design by Cassia Twigue |
| Material | Glass |
| APP Control | No |
| Height (mm) | 1170mm |
| Diameter (mm) | 350mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Black |
| Carton Gross Weight (kg) | 6.9kg |
| Item Nett Weight (kg) | 5.1kg |
(DH) Zodiac Floor Lamp Candle Holder 117cm Black
PRODUCT ID# : IL-IL70739
/ images

