Details
This stunning collection has a unique and ultra modern feel that forms a creative and stylish look. A series of metal rings welded at a single point create an optical illusion and make the rings seem to almost float around the central glass cylinder. A series of small, medium or large options are available and also have an additional wall fitting to give the range a versatility for various applications. A huge amount of options are available with this product including table decoration, fruit bowl displays or for the more adventurous a modern twist on a fish tank, the list goes on......
Additional Information
| Product ID | IL-IL70719 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5055487416016 |
| Brand | Diyas Home |
| Designer | Registered Design by Cassia Twigue |
| Material | Glass |
| APP Control | No |
| Length (mm) | 760mm |
| Width (mm) | 380mm |
| Height (mm) | 400mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 6.1kg |
| Item Nett Weight (kg) | 4.9kg |
(DH) Oreo Candle Holder 8 Ring Large White/Clear Glass
PRODUCT ID# : IL-IL70719
/ images

