Details
Comprensive range of Round Adjustable spotlight recessed mount IP20 available in White, Dimmable Tridonic engine. 3 colour temperatures, 3 beam angles, dimmable, Small colour tolerance.
Additional Information
| Product ID | IL-DM201318 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5056037154075 |
| Brand | Dlux |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Suitable Dimmer Required |
| average_life (hrs) | 50000hrs |
| Beam Angle | 12 |
| Colour Temperature | 4000K Cool White |
| Max Wattage Lamp (W) | 10W |
| Lumens | 758lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Height (mm) | 110mm |
| Diameter (mm) | 110mm |
| Cut Out (mm) | 90mm |
| Energy Class | A++ |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.32kg |
| Total Power Consumption (W) | 9.5W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.3kg |
Bono 10 Dimmable Tridonic 10W 758lm 4000K 12°, White IP20 Round Adjustable Recessed Spotlight , NO DRIVER REQUIRED, 5yrs Warranty
PRODUCT ID# : IL-DM201318
/ images
