Details
Endon VERNER-1WBRE Red Glass Wall Bracket 1 Light In Glass
Additional Information
| Product ID | ENDON-VERNER-1WBRE |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5016087019366 |
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 60W |
| Lumens | 700lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED/CFL/Halogen (ALL) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | NO |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~ 50/60Hz |
| Width (mm) | 255mm |
| Height (mm) | 265mm |
| Projection (mm) | 110mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Red |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.624 |
| Item Nett Weight (kg) | 1.35kg |
Endon VERNER-1WBRE Red Glass Wall Bracket 1 Light In Glass
PRODUCT ID# : ENDON-VERNER-1WBRE
/ images
