Details
Moulti Drop Crystal Flush Fitting with GU10 Lampholders and Polished Chrome Base
Additional Information
| Product ID | ENDON-OPERA-3CH |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5016087016648 |
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Crystal |
| Max Wattage Lamp (W) | 50W |
| Lumens | 365lm |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | GU10 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~ 50/60Hz |
| Width (mm) | 250mm |
| Height (mm) | 695mm |
| Diameter (mm) | 455mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 7.518 |
| Item Nett Weight (kg) | 3.56kg |
Endon OPERA-3CH 3 Light Ceiling Fitting In Chrome With Glass Beads 3 Light In Chrome
PRODUCT ID# : ENDON-OPERA-3CH
/ images
