Details
Introducing the Endon EL-10132 0-5M 4-8W LED Corner Under Cabinet Light 3 Light in Metal – a sleek and energy-efficient lighting solution that adds a touch of modern elegance to your home. This versatile under cabinet light features a 3-light design with a durable metal construction, providing optimal illumination for your kitchen, workspace, or display areas.
Additional Information
| Product ID | ENDON-EL-10132 |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5016087038602 |
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Colour Temperature | 5700K Natural White |
| Max Wattage Lamp (W) | 3.5W |
| Lumens | 6lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Protection Class | Class 3 - Low Voltage |
| Lamp Included | Yes - Integrated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~ 50/60Hz |
| Length (mm) | 509mm |
| Width (mm) | 509mm |
| Height (mm) | 16mm |
| Body Height (mm) | 16mm |
| Projection (mm) | 16mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Metal |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.371 |
| Item Nett Weight (kg) | 0.391kg |
Endon EL-10132 0-5M 4-8W LED Corner Under Cabinet Light 3 Light In Metal
PRODUCT ID# : ENDON-EL-10132
/ images
