Details
This is an Endon Enluce product, item code EL-10076-RGB. Surface mounted 4 light LED downlight display kit. Supplied prewired (2m each) complete with LEDs, self adhesive pads, plug-in LED driver, 1.6m power cable and connector block. Alternates between red, green, blue and multi-coloured.
Additional Information
| Product ID | ENDON-EL-10076-RGB |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5016087005604 |
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage Lamp (W) | 1.4W |
| No: of Lamp | 4 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | YES |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~ 50/60Hz |
| Diameter (mm) | 93mm |
| Projection (mm) | 12mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.441 |
| Item Nett Weight (kg) | 0.32kg |
Endon EL-10076-RGB 4 LED Multifunctional Lights, 12V 1 Light In Led
PRODUCT ID# : ENDON-EL-10076-RGB
/ images
