Details
Endon ARKIN-3AB 3 Light Ceiling Fitting In Antique Brass With Clear & Frosted Glass 3 Light In Brass
Additional Information
| Product ID | ENDON-ARKIN-3AB |
|---|---|
| Barcode/EAN | 5016087020836 |
| Brand | Endon |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Max Wattage Lamp (W) | 33W |
| Lumens | 458lm |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~ 50/60Hz |
| Height (mm) | 410mm |
| Diameter (mm) | 400mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Antique Brass |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.357 |
| Item Nett Weight (kg) | 1.46kg |
Endon ARKIN-3AB 3 Light Ceiling Fitting In Antique Brass With Clear & Frosted Glass
PRODUCT ID# : ENDON-ARKIN-3AB
/ images
